Linec (Linz)

Linz je hlavní město spolkové země Horní Rakousko ve východním Rakousku. Leží na řece Donau a je třetím největším městem Rakouska po Vídni a Grazu. Město má rozlohu cca 100 km² a žije v něm přibližně 200 000 obyvatel. Linz je významným průmyslovým a kulturním centrem Rakouska a je známý pro své historické památky, jako je například gotická katedrála Nejsvětější Trojice nebo barokní zámek Hofkirchen. Každý rok se v Linzi také koná mezinárodní hudební festival Ars Electronica, který se zabývá vývojem a budoucností elektronické hudby a umění.

Linz je významné průmyslové město, které se specializuje především na výrobu strojů, zařízení pro elektrárny a dalších průmyslových zařízení. Město je také domovem řady významných výzkumných institucí, jako je například Johannes Kepler University nebo výzkumný ústav vozidel Voestalpine.

Linz je také známý pro své kulturní akce a památky. Kromě mezinárodního hudebního festivalu Ars Electronica se v Linzi konají také další kulturní akce, jako je například linzfest, který se koná každoročně v červnu a představuje různé hudební styly od rocku až po jazz. Město je také domovem řady historických památek, jako je například gotická katedrála Nejsvětější Trojice nebo barokní zámek Hofkirchen. Linz je také známý pro své mnoho parků a zelených ploch, které jsou oblíbenými místy pro rekreaci a odpočinek pro místní obyvatele i turisty.

Památky a zajímavosti

V Linci je řada historických památek, které stojí za návštěvu. Patří mezi ně například:

 

Toto je jen několik příkladů památek, které můžete v Linci navštívit. Město má řadu dalších zajímavých památek, jako jsou například

Veřejná doprava

Veřejná doprava v Linci je zajišťována hlavně městskou hromadnou dopravou. V Linci fungují trolejbusy a autobusy, které obsluhují celé město a jeho okolí. Dále je v Linci k dispozici také vlaková doprava, která spojuje město s dalšími obcemi a městy v okolí. Město má také několik zastávek pro mezinárodní autobusy. Je také možné v Linci používat koloběžky nebo kola z půjčoven pro krátkodobé půjčování.